Скіналі. Скляні фартухи для кухонь

 

СкиналиЯк би гарно і зі смаком не була мебльована кухня, вона втратить свою привабливість, якщо не буде чистою і охайною. Особливо клопітно підтримувати чистоту в зоні так званого «фартуха» - проміжком між робочою поверхнею і підвісними кухонними шафами. Саме ця ділянка стіни, як і фартух господині, постійно брудниться, на ньому утворюються плями, які не так вже просто усунути. Тому, зону «фартуха» завжди обробляють матеріалами, які здатні витримувати часте й інтенсивне очищення від всіляких забруднень. Так, наприклад, раніше дуже часто ділянку стіни у робочої зони покривали фарбою або обклеювали шпалерами, що миються. Більш практичні і сучасні варіанти - використання кахельної плитки, пластикових панелей або полімерної плівки. Кожному варіанту обробки властиві свої переваги і недоліки. Зокрема, навіть самий практичний і довговічний матеріал - кахель, має свій недолік, стики між плитками досить складно очищати і з часом вони можуть стати вогнищем розмноження грибка і цвілі.

 

Саме тому було прийнято з таким захопленням новий, який відповідає всім сучасним вимогам, спосіб обробки цієї проблематичною зони, а саме - спеціальні скляні панелі або скіналі. Цілком природно, що, як все нове, скіналі викликали чималий інтерес і безліч питань, наскільки їх використання практично і безпечно. Що ж стосовно декоративної функції, то переваги такого способу облицювання очевидні і незаперечні.

 

Скіналі представляють собою панелі зі скла. Переважно використовується загартоване скло, так як воно в десятки разів міцніше за звичайне. Лицьова сторона абсолютно гладка, її легко очищати, використовуючи звичайні миючі засоби. На внутрішню сторону наноситися повнокольоровий друк, це може бути будь-який, миле серцю і відповідне загальному інтер'єру зображення. Так, наприклад, якщо господарі вважають за краще стриманий стиль, такий як мінімалізм або hi-tech, то їм до смаку припадуть однотонні або з абстрактним геометричним малюнком скіналі. Більш традиційні варіанти - пейзажі, натюрморти, квіткові композиції та морські тематики. У будь-якому випадку, вибір тематики та складності зображення повністю залежить від побажання господаря, технічних обмежень немає, може бути втілена будь-яка ваша фантазія.

 

Для отримання зображення на скляній панелі використовується кілька методів. Найпростіший і недорогий спосіб - нанесення на тильну сторону скла декоративної плівки. Одним з найпопулярніших і поширених способів вважається фотодрук, так як саме цей метод дозволяє відобразити будь-яке зображення, навіть фотографію з вашого сімейного архіву, за умови, що исходник досить чіткий і якісний. Скіналі з фотодруком дозволяють отримати неймовірні ефекти, перетворюючи інтер'єр. Зробити зображення об'ємним і глибоким, візуально розширити простір, дозволяє таке нехитрий прийом, як використання підсвічування.

 

Крім неймовірних декоративних ефектів, скляні фартухи для кухонь, підкорюють своєю практичністю, простотою в догляді і безпекою. Скло легко переносить непрості умови кухні, як то - високу вологість і температуру, з нього просто усувати плями кіптяви і жиру. Рівна, без стиків, поверхня не вимагає додаткових зусиль для очищення.

 

Дуже важливою якістю скіналі є те, що скло, навіть при нагріванні, не виділяє ніяких небезпечних речовин. Загартоване скло не так вже й просто розбити, а якщо така неприємність все ж трапитися, то осколки не мають гострих країв. Крім того, дуже часто на виворітну сторону панелей наноситися ламінуюча плівка, яка не тільки захищає малюнок, але й утримує на місці осколки розбитого скла.

 

Сфера застосування скіналі не обмежується кухнею. За допомогою художніх панелей зі скла, можна перетворити свою ванну кімнату або душову кабіну, використовуючи їх замість традиційної плитки або в якості скляної шторки. Дуже популярне рішення - це використання таких скляних вставок в каркасній стелі, що завжди виглядає захоплююче і дозволяє отримати унікальні ефекти. Так само можна замовити красиві панелі для дверей шаф-купе, так ви зможете видозмінити вже набридлі або із невдалим дизайном, меблі та зробити інтер'єр приміщення оригінальнішим.

 

Так як скіналі стійкі до різноманітних хімічних і механічних впливів, не вицвітають під впливом сонячних променів, довговічні і практичні, то служать відмінним варіантом для декорування таких громадських місць як кафе, ресторани, торгові центри, вітрини магазинів тощо.