Smart Glass - розумне електрохромне скло

Smart GlassВеликі вікна, розділові перегородки зі скла, всі ці архітектурні прийоми дозволяють грамотно організувати простір, розділити його на зони і при цьому зберегти максимальну прозорість і доступність природного освітлення. Крім того, скло в інтер'єрі завжди має вкрай ефектний вигляд, як в офісних, так і в домашній обстановці. Але, звичайно ж, така максимальна прозорість буває не комфортною, іноді потрібно обмежити кількість і інтенсивність сонячного світла або створити конфіденційну обстановку для проведення ділових зустрічей. Штори і жалюзі не завжди є зручним вирішенням проблеми, та й вимагають уважного ставлення і регулярного прибирання. І, напевно, дуже багатьом хотілося, що б вікна і скляні перегородки як за помахом чарівної палички ставали не прозорими, закриваючи від сліпучого світла, буденної суєти або нескромних поглядів. У сучасному світі, коли практично кожен день з'являються нові технології, таке бажання цілком здійсненне, більш того, вже дуже багато оцінили переваги розумного скла.

 

 

Smart Glass (розумне скло, електрохромне скло) здатне змінювати свої оптичні властивості, стаючи з прозорого матовим, аж до повної оптичної непроникності. Перші зразки розумного скла були отримані ще в 80-х роках минулого століття. Цілком природно, що з часом, завдяки технічному прогресу, який стрімко розвивається, властивості смарт-скла були істотно поліпшені. Але, як і раніше, для отримання цього дійсно унікального матеріалу, використовується той же принцип: між двома або більше шарами скла поміщаються різні хімічні речовини, які при нагріванні, збільшенні інтенсивності освітлення або надходженні електроенергії створюють ефект матовості поверхні.

 

На сьогоднішній день розділяють кілька основних видів розумного скла:

 

 

  • Фотохромне - реагує на рівень освітленості, найчастіше використовується в оптиці і в віконних склопакетах. Дозволяє автоматично регулювати рівень освітленості приміщень.
  • Термохромне - реагує на зміну температури. Спеціальний гель, поміщений між шарами скла, при підвищенні температури мутніє, аж до повної непрозорості. Вікна з такого скла дозволяють створити оптимальне освітлення і в жаркий і холодний період року, запобігаючи перегрів приміщення влітку і зберігаючи достатню прозорість сонячним зимовим днем. Дуже часто з нього роблять прозорі дахи і мансардні вікна.
  • Електрохромние - реагують на електричний струм, зміна оптичної проникності забезпечує спеціальне напилення або смарт-плівка. Бувають таких видів. LC або PDLC - здатне миттєво змінювати ступінь прозорості, але ніколи не буває повністю непроникним оптично. ЕСD або SPD - дозволяють регулювати ступінь прозорості скла аж до повної непроникності. Швидкість реакції на подачу електроенергії може становити від 2-х секунд до 5-ти хвилин.

 

 

 

Smart Glass - розумне стеклоТаким чином, на сьогоднішній день споживачу надано вибір. Він може оснастити свої вікна розумним склом з автоматичним регулюванням ступеня прозорості, що означає, чим яскравіше сонячне світло або вище температура, тим більш матовим буде скло. Але для внутрішнього використання, наприклад, облаштування скляних перегородок в офісі, більш актуально буде використання Smart Glass з механічним регулюванням, коли для зміни ступеня прозорості використовується електрика. Це означає, що при необхідності, клацнувши вимикачем, ви можете захистити себе від офісної суєти, і зосередитися на важливій роботі або ділових переговорах. Але найбільш часто, вибір падає на смарт-скло з обома способами регулювання. Електрика, що подається на рідкокристалічну плівку, розташовану між шарами скла, дозволяє не тільки змінювати ступінь його прозорості, але уможливлює реалізацію такої привабливої ​​в холодний період року функції, як рівномірний підігрів всієї поверхні Smart Glass.

 

Сьогодні все частіше можна побачити розділові перегородки із розумного скла в офісах, бізнес центрах, готельних комплексах, медичних центрах і державних установах. За допомогою Smart Glass частина внутрішнього простору великої компанії перетворюється в відокремлений від загальної метушні конференц-зал. Не рідко кабінет керівника і спільну робочу зону розділяють саме за допомогою смарт-скла. Таким чином, в залежності від обставин, керівник може через прозоре скло контролювати робочий процес або, зробивши його непроникним оптично, створити конфіденційну обстановку для проведення переговорів або укладення ділових угод. Рекламний бізнес так само дуже високо оцінив переваги Smart Glass. Так, наприклад, прозора вітрина, через яку потенційний покупець може вільно розглядати товар, що продається, перетворюється в матовий екран, на який проектується рекламний ролик. Ефекти, що створюються при допомозі розумного скла, заворожують, завжди привертають увагу, спонукають перехожого, що поспішає, зупинитися і розглянути скло, яке змінює свої властивості, а заодно - і пропонований товар.

 

Цікаві інтер'єрні рішення, які виконані із використанням розумного скла, дозволяють перетворити й приватні володіння. Крім склопакетів для вікон, балконів і лоджій, все частіше в квартирах і будинках можна побачити перегородки зі смарт-скла, які розподіляють їдальню та кухню, що відгороджують кабінет господаря або загальну зону від спальні.

 

Звичайно ж, такий дивовижний продукт дуже стрімко завойовує все нові і нові сфери використання, а наша компанія допоможе розробити і реалізувати всі ваші найсміливіші проекти із застосуванням Smart Glass.