Бевел. Декорування стін, дверей, інтер'єрів

БевелТрадіціі застосування скла в декоруванні приміщень мають дуже давнє коріння, які губляться в глибині століть. Звичайно, вже давно минули ті часи, коли наявність скла в будинку говорило про великий достатку, далеко не кожен, навіть забезпечена людина, міг дозволити собі придбати вироби зі скла. Але навіть зараз, коли скло стало загальнодоступним і є в кожному будинку, воно може бути ексклюзивним предметом розкоші, унікальним елементом декору, що підкреслює тонкий смак господаря і вказує на його соціальний статус і добробут. Декор, виконаний зі скла завжди має надзвичайно ефектний і оригінальний вигляд. Існує безліч методів і технологій виготовлення декоративних елементів зі скла і кожен із них дозволяє отримати по-своєму прекрасні вироби. Серед інших на особливу увагу заслуговує технологія декорування за допомогою фігурних об'ємних елементів зі скла бевел (Bevel).

 

Бевел (bevels, бевелс, фацет, фацетні елементи) являє собою об'ємний, фігурний елемент зі скла, який застосовується для створення вітражів, а також декорування різноманітних скляних поверхонь, в тому числі дзеркал і кахлю. Для виготовлення бевелс використовують звичайне плоске скло, товщиною 5 - 6 міліметрів, по краях якого знімають фацет (грань) 12 мм, залишаючи традиційно кромку 1,5 мм. В залежності від того, чи буде застосовуватися для кріплення свинцева або латунна стрічка, кромку фацетного елемента полірують чи ні. Бевелс можуть мати найрізноманітнішу форму, від простих квадратів, ромбів і трикутників, до досить складної, що складається з безлічі елементів, композицій, фігур.

 

На сьогодні найнадійнішим способом кріплення бевелс визнано використання спеціального клею, який під впливом ультрафіолетових променів створює з'єднання, міцність якого перевищує саму міцність скла. Ще однією перевагою даного клею є його абсолютна прозорість, але за бажанням клієнта можна відтворити матовий малюнок, що імітує морозні візерунки на склі, який неминуче з'являвся при використанні інших видів клею. Такий малюнок надає виробу матовість і зменшує прозорість, наприклад, скла в міжкімнатних дверях.

 

Бевел широко застосовується в декоруванні, за їх допомогою створюються дуже оригінальні композиції, які наносяться на скляні і дзеркальні поверхні. Таким чином, можна оновити, наповнити сяйвом навіть старий, вже обридлий інтер'єр. Декоровані за допомогою об'ємних візерунків з бевелі дзеркальні поверхні шаф-купе, скляних фасадів, скла міжкімнатних дверей і інших поверхонь наповнять будинок загадкової грою світла від сонячних променів, заломлених в гранях фацетних елементів.

 

Серед декору із бевел фацетні вітражі займають особливе місце, так як вітражі - це дивовижні картини, які завжди зачаровують і зачаровують, притягують погляд, їх хочеться розглядати, милуючись їх казковою красою. А застосування технології виготовлення вітражів бевел дозволяє створити тривимірні зображення, наповнити малюнок чудовим кришталевим блиском і чарівною глибиною. Такий приголомшливий ефект досягається завдяки використанню об'ємних фігурних елементів зі скла - бевел. Форма, розмір, ступінь огранки бевелі може бути найрізноманітнішою, все залежить від творчого задуму майстра і очікуваного ефекту від композиції. За умови правильної і грамотної обробки навіть повністю безбарвний фацетний вітраж буде виглядати неймовірно ефектно, подібно виробам з кришталю, створювати чарівну гру світла.

 

При виготовленні бевел-вітражів застосовуються найрізноманітніші техніки. Для отримання різнобарвного вітража використовуються кольорові самоклеючі плівки або додають кольоровий пігмент в клей. При цьому за рахунок зміни кута зрізу фацета і огранки самих бевелс можна досягти незвичайних ефектів. Наприклад, колір під різним кутом огляду і освітленні буде змінюватися. Також популярний варіант це використання свинцевої, латунної або мідної проволоки для обрамлення готових фацетних елементів. Справа в тому, що через те, що метал видно не тільки на просвіт, а й у відбитому світлі, вироби набувають золотий відтінок дорогоцінного металу.

 

Бевел в декоруванні інтер'єрів чудово поєднується з іншими техніками декору, відкриває величезні можливості в реалізації самих витончених задумів і неординарних рішень, які обмежуються лише польотом фантазії.