Багатошарове скло триплекс (ламіноване скло)

 

Багатошарове скло триплекс (ламіноване скло)Слово триплекс латинського походження і означає потрійний (лат. Triplex - потрійний). Цим терміном прийнято називати технологію виготовлення виробів зі скла і, як наслідок, її результат.

 

Триплекс - це багатошарове скло, яке, як правило, має два або більше шарів органічного або силікатного скла, які між собою склеєні спеціальною полімерною плівкою (плівковий триплекс) або ламінуючою рідиною (заливний триплекс).

 

Для виготовлення плівкового триплекса між листами скла використовується плівка з полівінілбутірала (коротко ПВБ), а сам процес склеювання відбувається на спеціальному обладнанні.

 

Для виготовлення триплексу використовуються PVB, EVA, PVM плівки.

 

Плівка EVA (етіленвінілацетатна плівка) для триплексу, яка наділена гарною адгезією до поверхонь скла і пластика, і застосовується в якості клейової основи. Низька вартість плівки, обладнання для виробництва є перевагою декоративного ламінованого скла EVA.

 

Плівка PVB (полівінілбутіральна плівка) має високу адгезію до скла і низьку до пластика. Основними перевагами PVB плівки є низька вартість при масовому виробництві триплекса, низька опалесценція (каламутність) і висока якість кінцевого продукту. Полівінілбутіральну плівку не можна використовуватися в умовах підвищеної вологості, що ускладнює умови її зберігання.

 

PVM-плівка (плівка Alphasure) призначена для виробництва триплексу безавтоклавним методом. Перевага цієї плівки полягає в тому, що вона не вимагає спеціального кліматизовані приміщення і особливих умов для зберігання. Вона не гігроскопічна, має високу стійкість до ультрафіолетового випромінювання.

 

Перший це холодний вакуум. Завдання цього етапу, видалення повітряних бульбашок з заготівлі, і її попереднє формування. Наступний етап - це нагрівання. На цій стадії здійснюється нагрів, аж до 100-130 градусів Цельсія, до температури, необхідної для полімеризації використовуваної плівки. Наступні етапи - витримка і поступове охолодження до температури 60 градусів Цельсія.Для вакуумного ламінування скло ріжеться і обробляються його кромки. Готується поверхня, після чого, шар за шаром, укладається плівка: вакуумне ламінування так само відбувається в кілька етапів.

 

Дані технології виготовлення триплекса підходять не під кожну задачу. Скло виготовлене одним із способів може мати ідентичні параметри, але його краще використовувати в певній галузі. Так «заливний» триплекс володіє хорошими характеристиками міцності і застосовується у виробництві. Триплекс «плівковий» володіє відмінними оптичними властивостями і більше використовується в областях, де потрібна хороша світлопропускна здатність.

 

У будь-якому випадку поєднання скла і полімерних матеріалів забезпечує триплексу так звану властивість безуламковості. Триплекс не на багато міцніше за звичайне скло, але при ударі не дає уламків, що відлітають. Навіть при дуже сильних ударах, все уламки скла будуть утримуватися на внутрішній прокладці-плівці триплексу. Скло збереже свою цілісність, а розриви будуть тільки в окремих місцях.

 

Триплекс застосовується в дуже багатьох областях. Основними вважаються два напрямки. Це зокрема промисловий (або архітектурний триплекс) і декоративний триплекс.

 

Декоративний триплекс - це вид триплекса, в який між листами скла поміщають декоративну композицію. Для декорування може використовуватися текстиль, папір, фотозображення або репродукції картин, включення з дерева, металу і багатьох інших матеріалів. Декоративний триплекс унікальний матеріал для дизайнерських втілень з використанням скла.

 

Спектр застосування багатошарового скла триплекс дуже широкий. Це скляні перегородки і двері, скляні вітрини, сходи зі скла та сходові огородження, скляні столи та стійки різного призначення, полиці та підставки, акваріуми. Триплекс застосовується в якості картин і скляних панно.

 

Застосування триплексу дозволить значно знизити ймовірність поранень від уламків скла, адже плівка, яка знаходиться між шарами скла, дуже міцно утримує ці уламки. Багатошарове скло триплекс забезпечує високу оптичну прозорість, стійке до дрібних пошкоджень, а так само володіє хорошими шумознижуючими властивостями.

 

Купити скло триплекс або плівку EVA, а також отримати детальну консультацію по характеристикам і застосування, ви зможете, зателефонувавши в компанію «Скло-Сервіс» за номерами телефонів зазначених на сайті.