Скло оптифлоат

 

Скло оптифлоат (OptiFloat) - це скло, яке виготовляється із застосуванням флоат процесів, а саме - додаванням в скломасу сплавів металів. Як правило, в якості металу використовується олово, а в якості сплавів використовуються оксиди металів з низькою температурою плавлення. Даний процес відомий як процес Pilkington, який був названий на честь британського виробника скла, компанії Pilkington. Саме в цій компанії вперше була застосована ця техніка в 1950 році. Сам флоат-процес був винайдений сером Аластером Пілкінгтоном. При використанні даного процессу розплавлене скло надходить із печі плавлення для охолодження і відпалу через ванну із розплавленим оловом у вигляді плоскої стрічки. Це дуже високопродуктивний процес, так як отримане скло не має оптичних ефектів, має правильну товщину і не потребує подальшої поліровки.

 

 

Якщо більш детально розглядати процес виробництва флоат-скла, то він складається з декількох етапів.

 

 

  На початковому етапі готується сировина. Для відділення від непотрібних домішок, сировина закладається в піч і розбавляється водою. Наступний етап - це плавка сировини. Спочатку сировина плавиться при температурі 1500-1550ºС, поле чого з отриманої маси розплавленого скла видаляються газові бульбашки і розплавлене скло охолоджується до в'язкого стану для того, що б пройти через ванну з оловом.

   

  На наступному етапі відбувається Формування поверхні скла. У ванну з розплавленим оловом, зроблену у формі стрічки, виливається розплавлене скло. Незважаючи на те, що глибина розплаву олова не більш 6-10 міліметрів завдяки високій в'язкості плавлені скло не змішується з металом, що благотворно впливає на якісну поверхню скла. Товщина листа скла залежить від кількості вилитого розплаву.

   

  Після етапу змішування відбувається етап випалу скла. На цьому етапі скло у ванній охолоджується до температури, при якій його можна буде різати і обробляти.

   

  І на завершальному етапі відбувається різка скла на листи необхідних розмірів.

 

Даний вид скла має ряд переваг перед звичайним склом. Оптіфлоат зменшує надходження сонячної енергії та має низьку відбивну здатність. Має теплозберігаючі можливості. Скло оптіфлоат може мати різні кольори і товщину, може використовуватися в одинарному склінні, і в склопакетах. Також оптіфлоат може піддаватися тріплексаціі, молірованню і загартовуванню.